Lutowe obgadywanie poezji

Ze względu na zawirowania okołosesyjne w lutym ukazało się znacznie mniej tekstów niż przed miesiącem, jednak nadal było co obgadywać! Zapraszam do podsumowania moich okołopoetyckich projektów oraz poczytania o planach na przyszłość.

W lutym w ramach projektu Obgadajmy poezję ukazało się tylko pięć tekstów, odebranych łącznie przez 550 czytelników – o 60 mniej niż w miesiącu poprzednim, co nie jest różnicą znaczącą jeśli weźmiemy pod uwagę znacznie mniejszą liczbę opublikowanych artykułów. Bardzo cieszy fakt, że największą popularnością cieszył się wywiad najdłuższy, wymagający od czytelnika nieco więcej czasu i zaangażowania niż standardowe teksty. Z pewnością eksperymentował będę z taką formą w przyszłości!

Póki co jednak mogliście zapoznać się z następującymi zagadnieniami:

rafał różewicz państwo przodem

anna adamowicz wątpia

sztuka kochania owidiusz

drugie cesarstwo karolina kułakowska

anna musiał pandemonium


OBGADUJEMY POEZJĘ NA FACEBOOKU

Jak pisałem przed miesiącem: za bardzo ważną część projektu uważam jego fejsbukową stronę, gdyż to właśnie z tego portalu społecznościowego najwięcej czytelników dowiaduje się o nowych tekstach i klika je. Na chwilę obecną fanpage polubiło 178 osób, więc w następnym miesiącu powinniśmy dobić do 200 🙂 Po raz kolejny powtórzę swoje słowa sprzed kilku tygodni: zarówno to, jak i regularne polubianie postów pomoże w docieraniu do nowych odbiorców, a czym będzie nas więcej, tym więcej będzie można w ramach projektu zrobić

Wiecie więc co zrobić, jeżeli jeszcze nie daliście lajka 🙂


OGLĄDAMY POEZJĘ NA INSTAGRAMIE

Obgadajmy poezję ma też swoją instagramową odnogę – projekt Poezję kozackie, w ramach którego wrzucam co kilka dni zdjęcie tego czy innego tomiku na estetycznym tle. Wynik? 603 obserwujących oraz spostrzeżenie, że wydawnictwa poetyckie stoją pod względem okładek na znacznie wyższym poziomie niż te prozatorskie. Zapraszam do śledzenia profilu @myslaczki. Aj!


OBGADUJEMY POEZJĘ W PRZYSZŁOŚCI

Ze względu na drobne lutowe opóźnienia mam awersję do dalekosiężnych planów, jednak postaram się wrócić do dawnego tempa i wrzucać co najmniej dwa teksty tygodniowo – jeden wywiado-wywiadowy, drugi zaś wywiado-recenzyjny. Na początku przyszłego tygodnia opublikować powinienem prawdziwą bombę: rozmowę, która pozwoli spojrzeć na poezję z bardzo szerokiej oraz mądrej perspektywy.

Do przeczytania!