O MNIE

michał małysa slam

Mam na imię Michał i…

I sam nie wiem, od czego powinienem zacząć. Studia? To już za mną. Praca zawodowa? Dopiero się rozkręcam. Hobby? Tak, pasja będzie najlepszym tematem na start.

Od bardzo, bardzo dawna jedną z najważniejszych dla mnie kwestii stanowiła poezja współczesna. Nie wiem właściwie czemu, ale wiersze pociągały mnie od zawsze i pewnie dlatego od zawsze je pisałem. Po kilkunastu latach zdążyłem się mocno zmienić. Stracić serce, uczucia, sentymenty i ideały. Mój czas wolny nadal koncentruje się jednak wokół poezji.

Piszę wiersze już z rzadka, zdecydowanie częściej czytam. Czytam je i czytam o nich. Pochłaniam biografie klasyków, kompulsywnie konsumuję wspomnienia o największych. Nie uciekam też przy tym od kontaktów z ludźmi piszącymi współcześnie: regularnie uczęszczam na wieczorki literackie oraz slamy poetyckie, rozmawiam rokrocznie z setkami poetów, żyję życiem literackim i na bieżąco dzielę się tym wszystkim z ludźmi chętnymi mnie wysłuchać.

Hobby jak hobby, powie ktoś. Skinieniem głowy przyznam mu rację i zamaszystym ruchem ręki zaproszę do obserwowania tej pasji na blogu, fanpejdżu i instagramie. A może spotkamy się kiedyś w bardziej poetyckich okolicznościach? 😉