sweat capital

Sweat capital – Przewodnik kapitalizersa #1

Wydaje mi się, że rozgryzłem w końcu kapitalizm. Kilka tygodni intensywnych przemyśleń teoretycznych, całe życie praktycznego zbierania kopniaków w dupę – tyle wystarczyło, aby dostąpić w końcu stanu oświecenia. Od czego należy zacząć swoją przygodę ze świadomym bytem w obrębie kapitalizmu i czemu to właśnie sweat capital stanowić powinien zaczątek nowego życia?

Pomysłów jest bowiem wiele, jednak osoba pozbawiona kapitału społecznego, kulturowego, symbolicznego, materialnego i jakiegokolwiek innego rozpocząć powinna właśnie od budowania tej cudownej podstawy dobrobytu okcydentalnego. Z racji ograniczonego wachlarza możliwości, jaki rozciąga się przed początkującym kapitalizersem, nowe życie zainicjować można z niskiego pułapu, brak wrodzonych przymiotów zastępując gotowością do ciężkiej pracy. Sweat capital też jest w końcu jakąś formą kapitału.

Do kieszeni wkładam więc ostatnią dychę, gdyż z racji awarii systemu umowa-zlecenie została wysłana kilka dni później niż wysłana być powinna, i chwilę jeszcze na przelew muszę poczekać. Na szczęście tyle wystarczy, aby nabyć czarną córę pustyni w modnym kawiarnianym lokalu nie będącym jednocześnie sieciówką.

Elastycznie zatrudniona kapitalizerka przynosi mi wielki kubek czarnej kawy. Uśmiechamy się do siebie porozumiewawczo, gdy przy stoliku obok zdecydowanie nieprogresywna pani w średnim wieku zamawia „ekspreso”. Na fejsie umieszczam status, który zgarnia lajki i reakcje. Zdecydowanie więcej znoju wymaga zdjęcie na insta – córę arabskich pustyń należy obfotografować z każdej strony, a dobranie odpowiedniego filtru i uzupełnienie go o kilka odręcznych poprawek sprawia, że anglojęzyczny status na tt wydaje się jakby przyblakły.

Cóż, nikt nie powiedział, że zapierdol w social mediach będzie taką bajką jak praca w fabryce. Kawa spożywana w asyście pogardy oraz zaczątków internetowego influencerstwa stanowi jednak doskonały początek nowego życia. Czymże tak cudownym charakteryzuje się ten czarny napój? Dlaczego spożywanie go w modnym lokalu stanie się podstawą waszego przyszłego sukcesu? O tym, co da wam estetyczna kawa, dowiecie się w następnym odcinku Przewodnika kapitalizersa.


Sweat capital – Przewodnik kapitalizersa #1

Estetyczna kawa – Przewodnik kapitalizersa #2