Samouczek Python SEO

O zaletach wykorzystania Pythona w SEO mówi się od lat. Dla dużego grona specjalistów i specjalistek (zaliczałem się do niego również ja!) podstawową barierą była jednak konieczność opanowania podstaw języka programowania. 

Chociaż Python uchodzi wśród społeczności programistycznej za język raczej prosty, nadal wymagał od osoby początkującej czasu i uwagi. Taka nauka była procesem mozolnym i niepraktycznym. W utrzymaniu skupienia i motywacji nie pomagał fakt, że przed ujrzeniem przydatnych efektów trzeba było odbębnić godziny pisania kodu wyłącznie w celu opanowania podstaw.

Krótko mówiąc — było to poza moim zasięgiem. Wszystko zmienił ChatGPT.

Twórz skrypty w Pythonie bez znajomości języka

Dzięki konwersacyjnemu AI jesteśmy teraz w stanie wygenerować skrypty Pythona do wielu zadań SEO bez większego wysiłku. ChatGPT wykonuje za nas żmudną robotę, naprawia własne pomyłki w kodzie i rozwija w takim kierunku, w jakim go poprowadzimy. Brzmi zbyt prosto? Obiecuję, że już po kilkunastu minutach samodzielnej nauki również tak na to spojrzysz!

Metodą prób i błędów udało mi się dotrzeć do miejsca, w którym sporą część zadań związanych z codzienną pracą jestem w stanie uprościć, wykorzystując zbudowaną bazę skryptów lub poświęcając kilkanaście minut na wykreowanie całkowicie nowego kodu, lepiej przystosowanego do aktualnych wyzwań. Wymagało to ode mnie nieco wysiłku, którego możesz sobie oszczędzić, podążając drogą proponowaną w Samouczku Python SEO.

Pamiętaj, że nie jestem mistrzem Pythona ani kodowania jako takiego. Korzystam z niego wyłącznie w praktyce, wydatnie wspomagając się ChatemGPT. Przekwalifikowanie na programistę nigdy nie było moim celem i zdecydowanie nie pomoże w tym niniejszy samouczek.

Co zatem zyskasz, jeżeli nie zostaniesz omnibusem programowania? Będziesz mógł lub mogła wykonywać zadania SEO szybciej, prościej i wydajniej. Nauczysz się pozyskiwać więcej danych, sprawniej je obrabiać oraz wyciągać sensowniejsze wnioski. Tylko tyle i aż tyle.

Co zawiera Samouczek Python SEO?

Przeprowadzę cię przez proces nauki Pythona, który bazuje wyłącznie na praktycznych zastosowaniach tego języka w SEO. Każdy krok będziesz mógł lub mogła powtórzyć samodzielnie i błyskawicznie przystosować do swoich celów. Dzięki temu nie stracisz motywacji do dalszej nauki, ewentualne przerwy nie spowodują konieczności odświeżania wiedzy, a wykorzystywanie Pythona od razu wejdzie ci w krew.

Cały proces nie wymaga od ciebie żadnych nakładów finansowych. Wystarczą ogólnodostępne, darmowe narzędzia. Jeżeli nie masz plików ze swoimi danymi SEO do obróbki, linki do przygotowanych przeze mnie przykładów będą znajdowały się w konkretnych rozdziałach Samouczka Python SEO. Wystarczy pobrać je na dysk i podążać za wskazaniami z ćwiczeń oraz instrukcjami ChataGPT.

Jak uzyskać dostęp do Samouczka Python SEO?

Wystarczy tylko, że zapiszesz się do MałySEO Newslettera, a co tydzień otrzymywał będziesz aktualizację o kolejne ćwiczenia (oraz linki do poprzednich, jeśli nie jesteś z nami od początku).Jakieś haczyki?

Cóż, jakiś czas po rozesłaniu wszystkich odcinków tej wspaniałej edukacyjnej przygody (powinno być ich szesnaście, co naturalnie przekłada się na cztery miesiące nauki) w newsletterze, będę chciał złożyć je w ebooka i zarobić na jego sprzedaży miliony PLN-ów.

Haczyk jest więc taki, że czym prędzej zapiszesz się do newslettera, tym więcej czasu będziesz miała lub miał na darmowe korzystanie z materiałów. Po wakacjach będą one dostępne wyłącznie w formie płatnej.